Обласний ярмарок кращих розробок навчальних матеріалів для дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти

Обласний ярмарок кращих розробок навчальних матеріалів для дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти

Основними завданнями Ярмарку є:

  • забезпечити освітянську спільноту області якісними навчальними матеріалами для дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти;
  • поширити знання про інноваційні ідеї та технології, ефективні для дистанційного компоненту освітнього процесу;
  • привернути увагу громадськості й державних установ до проблем і перспектив дистанційної освіти в області.

Організаційно-методичне забезпечення проведення Ярмарку покладається на Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського, на базі якого діє організаційний комітет та журі Ярмарку.

Ярмарок проводиться в один етап у дистанційній формі.

Ярмарок проводиться на добровільних засадах за номінаціями:

  • українська мова;
  • українська література;
  • математика;
  • історія України;
  • іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька);
  • природничі науки (біологія, географія, фізика, хімія).

До участі в Ярмарку запрошуються педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти Полтавської області будь-якої форми власності, які впроваджують технології дистанційної освіти у навчальний процес.

Збір та обробка результатів учасників Ярмарку проводиться відповідно до законодавства України, що регламентує збір та обробку персональних даних. Збору та обробці підлягають прізвища та імена учасників, загальноосвітній навчальний заклад, в якому учасник Ярмарку працює а також результати проведення Ярмарку.

Заявка на участь та паспорт освітньої розробки на участь в Ярмарку складаються з: прізвище, ім'я автора розробки; повна назва закладу освіти; посада; е-mail, телефон, клас; навчальний предмет, тема з якої подається комплект матеріалів; тип уроку(ів); очікувані результати.

За типом і видом розробки не мають обмеження. Це можуть бути будь-які електронні текстові, числові, візуальні, аудіовізуальні, звукові дані, зображення, інтерактивні мультимедіа, тощо, що створені для використання під час проведення змішаних, засвоєння, застосування узагальнення і систематизації, перевірки, оцінки і корекції знань, чи інших типів уроків.

Розробки учасників Обласного ярмарку кращих розробок навчальних матеріалів для дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (далі – Ярмарок) розміщуються із зазначенням авторства у некомерційних цілях та використовуються користувачами на тих самих умовах. У випадку, коли розробку створено у співавторстві, кожний з авторів приймає умови його подання та дає дозвіл на участь у Ярмарку.

Автори розробок і користувачі можуть вільно поширювати розробки – копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі; змінювати – реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу, при цьому зазначаючи ім’я автора і посилання на ресурс, з якого взято оригінал. Якщо користувач реміксує, трансформує оригінал розробки, засновує свій твір на його матеріалі, то повинен розповсюджувати свої розробки так само вільно і безкоштовно, що й оригінал. Користувач не може висувати додаткові умови або застосовувати технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії, дозволені зазначеними вище умовами.

Реєструючи свою розробку, автор підтверджує, він не порушує прав третіх осіб.

Розробки, подані на участь у Ярмарку не повинні містити матеріали, що не підлягають опублікуванню на вільній основі у відповідності з чинними законодавством України.

Розробка не може бути подана на участь у Ярмарку, якщо вона порушує права людини на таємницю її особистого і сімейного життя, завдає шкоди громадському порядку, здоров'ю та моральності населення.

У кожній номінації визначається така кількість переможців: 1місце–6переможців; 2місце–12переможців; 3місце–24переможці.

Змістове наповнення:

  • відповідність темі розробки: вказання теми розробки, назви навчального предмету, класу, типу уроку(ів), відповідність матеріалу зазначеній темі, очікувані результати, методи навчання, форми організації навчальної діяльності, інформативність, зрозумілість і чіткість викладу матеріалу, грамотність;
  • соціальність: помітна спрямованість на спільну роботу, співтворчість, сприяння діалогу „учитель-ученьˮ, „учитель-батькиˮ, „учитель-учень-батькиˮ, „педагог-педагогˮ тощо, безпечність контенту.
  • Технологічність:
  • дизайн та оформлення розробки відповідає змісту, мультимедійність, інтерактивність, кросплатформність, дотримання авторських прав.

Офіційні результати проведення Ярмарку розміщуються на сайті Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського за адресою: http://poippo.pl.ua/pidrozdily/dlc/fair2020 не пізніше, ніж через десять днів після завершення Ярмарку.

Розробки учасників Ярмарку розміщуються в Обласному репозитарії освітніх матеріалів для дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти.

Переможці Ярмарку нагороджуються сертифікатами, що підтверджують підвищення кваліфікації обсягом 30 годин та грошовими винагородами, а також запрошуються стати лекторами обласних вебінарів з тем розвитку дистанційної освіти в закладах загальної середньої освіти Полтавської області.

Кiлькiсть переглядiв: 86